Leden 2015

Léčba horečkou a naše zkušenosti

11. ledna 2015 v 12:28 Co nás zajímá o porodech, dětech,zdraví, světě...
Horečka je přirozená obrana těla, při horečce se tělo samo léčí, to víme už od základní školy, od té doby si říkám, proč s horečkou bojujeme, proč se snižuje práškama?

Když jsem si před deseti lety kupovala šátek na nošení Aničky, dostala jsem k němu časopis a vzorečky od weledy
V časopise byl článek o léčivé síle horečy a od té doby tělu nebráním v samoléčbě.
První horečky udětí byly napínavé, v očích muže jsem byla tyran, mamce jsem raději nic neříkala, nikdo zkušený v okolí nebyl... první teploty přes 39°C byly pro mne dost napínavé, stále jsem četla onen časopis. Dnes životu opravdu děkuji, že mi onen časopis do života poslal, od té doby jsem toho o horečce hodně načetla a zjistila.

Vypíši základní informace- body a mé zkušenosti:

- horečka je až od 38,6°C, do této teploty hovoříme o zvýšené teplotě, kterou nesnižujeme

- teplota 39.5 °C likviduje naprostou většinu virů a bakterií

- 42°C je kritická hodnota!!

- horečka pomáhá diagnostikovat nemoc

- teplotu během dne stále sledujeme, je důležité znát, jak horečka během dne probíhá

- velice důležitý je pitný režim
Od loňska si hlídám teplotní křivku, vědět loni, že teplotní křivka dokáže odhalit závažné onmocnění, na Světlanky zápal plic bysme přišli včas... Dávám tedy pozor na rychlé změny teploty, při zápalu plic Světlance teplota kolísala z 36.9 na 39,7 během dne, při poklesu jsem si říkala, že už je to dobré jenže teplota v noci zase vylítla, ráno jako by nic.... Tak na to pozor!

Jinak pravidelně měřím a sleduji pokaždé , když teplota přesáhne 39,3°C
39.7- 40 začínám chladit. Chladím vlažnou koupelí- chodím s dětmi, aby vydrželi ve vaně déle a ochlazení bylo výraznější. Když není třeba chladit moc , stačí vyměit peřinku za ručník, nebo pouze povlakem, někdy davám obkládky na nožičky- ne ledové.
Dětem zajišťuji klid a dostatek tekutin a čerstvý vzduch, dávám pozor na to, jak čůrají- četnost i množství- to mi napovídá o dostatku tekutin. Při nemoci zvyšuji dávku vit. C, když jsou tomu nakloněné-nectějí-li- nenutím....

Kdy sáhnu po paralenu-

-když vysoké horečky trvají déle než 3 dny- tak pro úlevu a zlepšení nálady- nedávám pravidelně.

-když dítko nepije, nechuť k jídlu neřeším, ale pití je velice důležité- také nedávám pravidelně- jen podle příjmu tekutin, někdy děti pěkně pijí, jiné potřebují ulevit, pro to, aby se nabumbaly, pak už pijí zpravidla dobře.

Naše děti jsou většinou při léčbě horečkou během 3-4 dní zdravé.

Nevím, kolik nemocí jsme museli projít, než jsem s klidem nechala, aby se těla našich dětí léčila sama, klid přišel až se zkušeností,a pro to jsem se jala napsat tento čánek. Horečku dětem necháváme a hlídáme, muž už mě nepovažuje za matku mučitelku :-), paní doktorka respektuje, a když se dostavíme po 5 odloženích na preventivní prohlídku, chválí nás, jak máme zdravé děti,že nás vůbec nevidí... ÚžasnýSmějící se

Jestli se rozodnete pro tuto cestu- určitě si toho hodně načtěte. Držím moc palce Usmívající se