Duben 2014

Rychloprdky v akci , opravdu nic není vidět

17. dubna 2014 v 18:05 Bezplenková Komunikační Metoda BKM
Dnes mi přišly nové látečky na rychloprďáčky- juch :-)

Neodolala jsem a Světlance hned jedny spíchla .... no musím se podělit o fotečky ,puntíky jsou prostě neodolatelné...:-)

Rychloprdky v akci , aneb nic není vidět ...kytííííííí


hele...:-)


Týden Opravdových Plen- kde se uvidíme

16. dubna 2014 v 19:50 Akce :-)
Akce už se vyrýsovaly- a přicházím s jednotlivými termíny.
Uvidíme se v úterý 29.4 v Českých Budějovicích na setkání, půjdu se podělit se zkušenostmi s BKM
Následuje středeční - 30.4.- akce v YMCA centru v Jindřichově Hradci, tam se moc těším, připravím pro vás, jako každý rok výstavní koutek s plínečkama, kdyby jste nemohly nějaké odolat, možnost zakoupení na místě určitě bude, s sebou vezmu šátek a doma šité nosítko, kdyby jste si plánovali ušít , ráda poradím jak na to :-) Katka přinese na ukázku další plínečky + svůj šátek a manduku.
Jedná se o nezávazné setkání s předáváním zkušeností- žádná organizovaná přednáška - komu nebude vyhovovat čas, může přijít i déle, konec akce dopředu nevím- to se vyvine až ve středu.
Těším se na vás s Katkou Frubauerovou, které z našich dětí budou se mnou bude překvápko :-)


Knihovna v Nové Včelnici bude plínečkám otevřená v pátek 2.4. opět odpoledne. Nachystám zase výstavičku plíneček a doplňků, přinesu letáčky z Rosy. Těším se na vás s paní Davidovou, které děti budou se mnou je zase překvápko :-)
Stejné obrázky na letáčkách nejsou znakem nedostatečné fantazie, nýbrž času MrkajícíSmějící se


Nenechte si ujít soutěž u Rozaliems ;-)

13. dubna 2014 v 10:06 Tipy k šití- šikovné obchůdky a novinky
V galanterii u Rozaliems probíhá soutěž o nákup v hodnotě 500,-
Soutěž probíhá do 20.4. do půlnoci, tak to ještě stihnete :-) Stačí si tipnout kolik knoflíků je ve sklenici na fotce, kdo bude nejblíž vyhrává. Škoda to nezkusit- Rozárka má plno krásných a praktckých věcí pro tvořeníčko.


.........o tuhle sklenici jde :-)

Dětský lékař: Jednorázová plena funguje stejně, jako byste se zavřeli do igelitu

5. dubna 2014 v 4:59 Co nás zajímá o porodech, dětech,zdraví, světě...
Pěkný článek, objektivní pohled dětských lékařů mě těší :-) jen tedy o bezplenkové komunikační metodě by si pan doktor mohl něco zjistit...
Chtěla jsem vložit část s odkazem na celý článek, ale nevím co vybrat, tak vkládám celé- zdroj.

Praha /ROZHOVOR/ - Jen dětský lékař s dlouholetou praxí dokáže porovnat, jak děti dříve reagovaly na bavlněné pleny a jak reagují dnes na ty jednorázové. Předseda Sdružení praktických lékařů pro děti a dorost Pavel Neugebauer se jednoznačně nepřiklání ani k jedné metodě. Jen upozorňuje na to, že je potřeba dítě přebalovat často.


Látkové plenky, nebo jednorázové. Které jsou podle vás pro dítě lepší?

Týden Opravdových Plen se blíží

4. dubna 2014 v 10:26 Akce :-)
Hurá, hurááááá.....

máme tu zase jaro a s ním i TOP - týden opravdových plen

TOP je mezinárodní akce, kterou u nás pořádá ROSA, podobnosti naleznete zde.

V rámci tohoto týdne se po ČR konají akce na nejrůznější témata- přirozené rodičovství, bezplenková komunikační metoda, látkování, očkování, vázaní a nošení dětí ....

Mně, mamince neposedné to nedá a oranizuji malá setkání v rámci TOP v Jindřichově Hradci a v knihovně v Nové Včelnici.
Naše akce v rámci TOP nejsou kurzy, jedná se spíše o setkání podobně smýšlejících rodičů a dětí,povídáme si dělíme se o zkušenosti , vzhledem k tomu, že patříme k menšině, tak takováto setkání působí neuvěřitelně blahodárně Usmívající se
Pro nastávající maminky a "látkovací nováčky" přináším na ukázku plínečky, k dispozici máme letáčky o látkovkách z Rosy (věcičky jsou i na prodej:-).
Na fotečky z minulých setkání, se můžete podívat zde a zde , předloni jsme byli i v okresních novinách, nebýt naší hodné sousedky, tak o tom ani nevím :-)

V roce 2014 připadá TOP na týden od 28.4. do 4.5. - uvidíme se ve středu v Jindřichově Hradci a v pátek ve Včelnické knihovně, nejspíš se objevím i v Č.Budějivicích. Během pár dní se tu objeví podrobnější informace.

Maminky švadlenky z okolí, kdyby jste měly chuť se k setkání přidat se svými výrobky, ukázat a nabídnout ostatním, co děláte, jste vítané- můžete mi napsat na emailjanak.eva"zavináč"email.cz, nebo zavolat na tel 733 339 157.