Říjen 2013

Petice proti zákonu o osivech

19. října 2013 v 14:23 Co nás zajímá o porodech, dětech,zdraví, světě...
Jde o velmi vážnou a zásadní věc, prosím , věnujte tomuto trochu pozornosti, kopíruji text ze stránek proti proudu:


Připojte se výzvě evropských občanů pro SVOBODU A DEMOKRACII POTRAVIN
Tuto petici spustili 2.10.2013 - den výročí narození Gándhího, Evropští zelení a organizace Nadvanya:
Gándhí nás naučil, že občanská neposlušnost je nutná tam, kde nespravedlivé zákony ohrožují naše základní svobody.Semena jsou naše společné dědictví. Jsou darem přírody a výsledkem staletí usilovné práce zemědělců na celém světě , kteří vybírali, uchovávali a pěstovali semena. Jsou zdrojem života a prvním článkem v potravinovém řetězci. A tento odkaz je teď v ohrožení. Evropská legislativa stále více omezuje přístup k semenům. V posledních desetiletích se průmyslové zemědělství stává dominantním modelem. Pouze odrůdy semen, které vyhovují těmto požadavkům, mohou být uváděny na evropský trh. Musí projít složité a nákladné testy, registrační postupy a jejich pěstování vyžaduje použití chemických látek. Tato právní úprava výrazně snížuje rozmanitost odrůd, a tím vážně ohrožuje bezpečnost našich potravin. Semena už tak nejsou v rukou zemědělců a zahradníků. Hrstka světových semenářských firem ovládá a monopolizuje trh: šest nadnárodních firem ovládá 75 % soukromého výzkumu pro šlechtění rostlin, 60 % trhu s osivy a 76 % prodeje agrochemikálií. (zdroj ETC Group).

Nový legislativní návrh Evropské komise by současnou situaci ještě zhoršil. Šlo by o další snížení biodiverzity v zemědělství a omezení volného přístupu k osivu pro zemědělce a občany. Zároveň povzbuzuje nadnárodní semenářské firmy, aby si nárokovaly výhradní právo uvádět osiva na trh. Na druhé straně je pestrá škála odrůd, které jsou odolné vůči škůdcům a schopné přizpůsobit se změně klimatu, soustavně vylučována z trhu nebo omezována na tzv. okrajové trhy. Tato právní úprava postihuje nejen Evropu, ale celou planetu.

Pokračování- zde
Svůj hlas můžete dát zde

Tip na přešití svetru

18. října 2013 v 21:39 Fotonávody- šití
Tip jak ve chvilce přetvořit hezký svetr, který vám úplně nepadne a jen jen válí ve skříni....
Z toho svého jsem udělala RECYkokonek na miminko- mimochodem suprová věc, mnohem lepší než zavinky a holky mají čepičky :-)

kokonek ze středu svetru


Rozhovor s Naomi Aldort

18. října 2013 v 21:19 Co nás zajímá o porodech, dětech,zdraví, světě...

V tomhle článku Naomi krásně popsala proč nedávám děti do školky a proč se s Aničkou učíme doma :-)


Radikálně jsme se odklonili od přirozenosti

O důležitosti vitamínu C

3. října 2013 v 18:03 Co nás zajímá o porodech, dětech,zdraví, světě...
Velmi zajímavé povídání o důležitosti vitamínu C, chtěla jsem něco vypsat, ale bude lepší, když si poslechnete sami Mrkající
Kdyby nekdo sháněl vitamín C v lékařské kvalitě, sodu, či chloritan sodný na MMS můžete koupit na likochem. cz.
Kniha Petera Tuhárského Vitamín C ke stažení zde.