Červenec 2013

Jdou uvázat tři děti na jednu maminku?

25. července 2013 v 12:21 Dvojčátka?- žádný strachy... :-)
Naše dvouletá dvojčátka nejsou úplně nadšené z nošení nejmladší Světlanky, tak si často beru jednu z holek na záda a druhou "na ruku".
Dlouho jsem přemýšlela zda by šlo uvázat děti tři- dělám spoustu věcí, na které jsou třeba dvě ruce-předevčírem byly holky asi ze sluníčka- ukňourané, nic a nikoho nechtěly - jen chovat u maminy, u nás byla návštěva a já běhala kolem plotny a s velkýma dětma vyráběla, tak jsem to zkusila a jde to! Není to na dlouhé nošení ale na poponášení doma to jde- a holkám to moc pomohlo - obě milují být uvázané a jedna je vždy "jen" na ruce- takhle byly šťasné- žádná se necítila odstrčená- jsem moc šťastná , že to takhle jde- společně jsme nasmažily koblížky ze 2 kil mouky, pomohly jsme velkým holkám uplstit naušničky a muži měli chvíli samy pro sebe Usmívající se

Letní pozdrav od ekomamky :-)Stránky plné praktických a pěkných návodů

21. července 2013 v 23:29
Dokonalé postupy pro začátečníky- jsem nadšená! a moc rád šířím dál :-)


Návod na "kostkatou" deku

21. července 2013 v 23:20
Opět z webu- nádherná deka...:-)


paní na ni udělala jednoduchý fotonávod zde


Co bychom měli vědět o aspartamu ( E951)

21. července 2013 v 23:06 Co nás zajímá o porodech, dětech,zdraví, světě...
Věděli jste, že byl Aspartam zakázán FDA - Food and Drug Administration (vládní agentura USA, resortu zdraví a služeb) - už dvakrát? Jak se mohl stát legálním? Původně byl vyvinut jako bojová neurotoxická látka, měl ovlivňovat myšlení nepřítele na bojišti a v zázemí měl být roznášen kontaminovanou vodou. Spory o tom, jestli je Aspartam nebezpečný, či nikoliv probíhají již delší dobu. Na straně jedné máme lékařsky ověřené důkazy o tom, že bychom se této látce měli pokud možno vyhýbat. Na straně druhé tu vzniká dojem bezpečnosti díky schválení Aspartamu US vládní agenturou FDA. Jak je to tedy ve skutečnosti?

Rychloprdky- tepláčky pro bezplenkovou komunikační metodu

8. července 2013 v 10:56 Bezplenková Komunikační Metoda BKM
Jsem moc ráda, že si Marianka objednala rychloprdky, díky ní jsem je přestala odkládat a po několika úpravách vznikly rostoucí tepláčky pro bezplenkovou komunikační metodu a děti učící se na nočník- takzvané rychloprdky.


Kalhotky jsou "jiné v tom, že nemají sešitý rozkrok a při sklubíčkování, sednutí na bobík, nebo na nočníček se rozkrok rozevře a dítko bez svlékání může vykonat potřebu.
Tepláčky jsem udělala rostoucí v pase bavlněný úplet jištěný ještě gumou, aby pěkně držely. Nohavičky jsou ohrnovací a šité tak, že rozpáráním lemu se dají ještě prodloužit (mají dvojí záložku).
Na fotce vidíte tepláčky na 4 měsíční Světlance a 2 a půl leté Evičce (Světlanka má nohavičky zahrnuté )
Úplet v pase je dlouhý, aby netáhlo na zádíčka a tepláčky seděly a necestovaly ani lezoucím dětem. Dá se zahrnout na krátký "pas".
Materiál je bavlna- úplet (tričkovina) s atestem pro děti do tří let

Triko mei tai

7. července 2013 v 7:20 Co nás zajímá o porodech, dětech,zdraví, světě...

Při pátrání po kojících trikách jsem narazila na nosící triko- vypadá mos pěkně- máte s ním někdo zkušenosti?Kojící tričko- návod

6. července 2013 v 22:43 Fotonávody- šití
Chystám se si ušít kojotriko a hledání inspirace mě přivedlo na tenhle návod, je moc pěkně zpracovaný :-)

Yellow_summer_outfit_on_mannequin

Yellow_twist_top_nursing_access_1