BKM se Světlankou

2. května 2013 v 9:17 |  Bezplenková Komunikační Metoda BKM
O bezplenkové metodě jsem se dozvěděla pře dvěma lety, když se narodily holky, velice mě oslovila a nadchla , ale nepovedlo se nám to- chvíli mě to mrzelo...než mi došlo, že nic se neděje náhodou- nebýt holek, asi bych plenkování tolik nevychytala, dříve jsem látkovala s tím co bylo na trhu až na Jeníka jsem začala šít první plenky...:-)

Teď se Světlankou se nám bezplenkování daří- juchů :-) myslím, že je to hodně tím, že jsme začali hned 3. den po porodu, kdy naše pouto bylo opravdu intenzivní (s holkama jsem to zkoušela až asi ve dvou-třech měsících)
Nyní jsou Světlance 2 měsíce- bezplenkujem na "půl úvazku"- suchou plenku celý den jsme měli jen jednou, ale i takhle nám to vyhovuje na Světlance je vidět jak je spokojená a mě to dělá ohromnou radost + ještě nemusím řešit pokakané plenky Mrkající
Bezplenkujeme s naším "modelem" plenky (oproti čínské s gumičkou v pase pěkně drží a jsem s ní moc spokojená) a střídám s klasickýma plínečkama- převážně tedy AIO a kapsovky.
Jak na BKM...?
Na netu je dnes informací hodně, když se však člověk zamyslí, tak v podstatě nic číst nemusí- stačí sledovat své tělo :-)
Kdy se nám chce na záchod?- když se vyspíme a když se najíme.
S miminkama je to stejné... takže když se Světlanka vyspinká dám jí vyčůrat (většinou:-), pak nakojíme a po kojení jí dám znovu vyčůrat- to se většinou i vyprdí :-) vždycky si jí vezmu do "kolíbky-klubíčka" nad kyblíček

Miska pro bezplenkovou komunikační metodu

trošku počůrané plenky máme za den tak tři, v noci jak kdy- někdy jsem "mrtvá" a jsem ráda, že vstanu na kojení tak má počůranou a jindy máme do rána sucho. S ranním kakáním Svět čeká až jí dám na kyblík, když bych chtěla spát, tak mě nenechá a pokníkává dokud se neproberu a nedám jí na kyblík Usmívající se
Jsou dny, kdy jsme rozhozené/rozladěné, většinou návštěvy u nás doma , jak se "rozhodí každodenní klid na kojení a kadění + každej "to" chce vidět- nejlépe nahrát a vyfotit :-)- to se Světlance vůbec nelíbí a vždycky se šprajce- není to přece žádná cvičená opice- že jo ÚžasnýMlčící pak se musíme zase domluvit, když se snažím jí dávat na kyblík bez domluvy, tak se nedaří- většinou jí držím nad kyblíkem- ona nic a jen jí sundám tak mě- v lepším případě plenku počůrá :-)
BKM mohu všem jen doporučit. :-) ♥
Jo, abych nezapoměla, kyblík (stejný jako mají na Bráně k dětem) jsem koupila v Kauflandu za 59 Kč Mrkající
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zuzana Zuzana | 2. května 2013 v 18:29 | Reagovat

Ahoj, ráda pročítám tvůj blog.
O BKM vím teoreticky 8 let, četla jsem o ní před narozením prvního synka a těšila se, jak to zkusíme. Krom toho, že jsme začali asi pozdě (zhruba ve 2 měsících, první týdny jsem se o synka stejně nemohla moc starat kvůli zdrav. komplikacím), synek jednoduše nejevil žádné známky toho, že by kakal. Jednoduše ležel, nepohnul ani brvou a najednou bylo slyšet bublání. Fakt se na něm nedalo nic vypozorovat. Po spaní byl většinou hladový, takže vysvlékání a "trčení" nad kyblíkem ho akorát rozladilo, po kojení nikdy neudělal nic. Kakal 7x denně, byla jsem ráda, že zvládáme látkovky (jak jsem si předsevzala), ale do kyblíku to prostě nešlo. S druhým jsem to v podstatě už ani nezkoušela, bylo to o 2 roky později, starší prcek potřeboval dost pozornosti, navíc jsme zrovna zakládali mateřské centrum a dostala jsem možnost chodit 1x týdně "do práce", už jednoduše nebyl čas.
O to víc mě zaujalo, že ses do toho pustila s množstvím dětí, které máš a daří se. Vždycky jsem si myslela, že je to medota vhodná maximálně pro maminky, které mají na starosti jediné dítko a nic k tomu.
Jak se řeší ty situace, kdy jdeš vyzvednout starší děti, jsi s nimi na kroužku, jdeš do obchodu nebo stojíš frontu na poště? Nebo ti jednoduše opravdu vychází tak, že zkoušíte kyblík po spaní a po kojení a zbytek neřešíš? Čekám třetí a navnadila jsi mě aspoň to zase zkusit:-)

2 zivotvnasadam zivotvnasadam | Web | 2. května 2013 v 20:08 | Reagovat

[1]: Ahoj :-),
nejdříve jsem hodně prožívala situace, kdy jsem jí nemohla dát vyčůrat a musela do plenky, začali jsme, když bylo venku ještě chladno, vychytali jsme si trasy tak abych mohla Světlanku dát vyčůrat i po městě-zastavili jsme se třeba u mamky v práci nebo u kamarádky. Kakání vychází pěkně po kojení- což je super, protože do plenky nekaká ráda, takhle se to dá pěkně naplánovat.Čůrání už tolik neprožívám, mám toho opravdu hodně se suchou plínkou to nezvládám, ale i takhle jsem moc ráda, věřím že až nebude takovej průtokáček zvládnem to i se suchou plínečkou :-)jo a signály skoro nedává :-D spíš je to mé intuici, která funguje dobře. S holkama jsem taky furt hlídala signály a držela na nočníčku a nic....:-)
Mám radost, že jsem tě navnadila- je to fakt super- hlavně jde to i na půl, já právě četla, že to na půl nejde, tak jsem se prvně přestala snažit.
Jo a množství dětí- to je sranda, malé holky chodí s ní na své nočníčky nebo mi nosí Světlančin, abych nezapoměla :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama