Květen 2013

střihy na odvykací kalhotky a novorozeneckou plenku

25. května 2013 v 11:13 Fotonávody- šití
Konečně jsem našla chvíli k překreslení a naskenování slíbených střihů-
novorozenecká plenka- kopírovat obrázek, vložit do kreslícího programu a vytisknout na A4, kdyby vám to nešlo pište, ráda pošlu :-)Tipy na hravou výuku

23. května 2013 v 21:41 Učíme se doma
Narazila jsem na krásný web plný nápadů na hravé učení, jmenuje se

Jinak jsem zavalena prací- mooooc vám všem děkuji za přízeň a trpělivost s jakou čekáte na objednané věci a slíbené střihy.
VELMI SI TOHO VÁŽÍM Usmívající se

Pomozme porodním asistentkám

9. května 2013 v 21:54 Co nás zajímá o porodech, dětech,zdraví, světě...
Dovoluji si sdílet žádost porodních asistentek.
Přála bych si, aby mé dcerky v budoucnu mohly rodit tam , kde se budou cíti bezpečně, přála bych si aby jako maminky nebyly brány automaticky za pacientky, přála bych si pro ně pojišťovnou plně hrazenou možnost rodit doma, moc bch si přála aby u nás byly porodní domy a možnost rodit do vody na více místech. Bojovnice za tyto možnosti nyní potřebují naší pomoc.

Ahoj,
jako porodní asistentka jsem členkou a momentálně i viceprezidentkou Unie porodních asistentek www.unipa.cz. Je to organizace, která po mnoho let fungovala na základě dobrovolnické práce (aktuálně máme finance na jeden čtvrtinový úvazek). Protože ale naše aktivity vyžadují čím dál tím více úsilí (jednání naMinisterstvu zdravotnictví, poradenství pro porodní asistentky i těhotné ženy, organizování seminářů, vedení on-line poradny, zpráva webu), je potřeba získat financování těchto aktivit.
UNIPA má přísný etický kodex a proto nemůžeme přijímat dary velkých firem (např. umělá mléka) a ani státní úřady nás nechtějí podporovat, protože často kritizujeme jejich činnost.

Proto jsou naší jedinou šancí drobné dary těhotných žen a jejich rodin. v současné době máme 16 dárců a abychom mohli od ledna 2014 fungovat jako dosud, potřebujeme získat dalších 50 dárců, kteří nám budou přispívat 100,- až - 500,- měsíčně.
Budu moc ráda, pokud naši organizaci podpoříte. Umožníte nám tak měnit svět k lepšímu:)

Zde najdete, jak nás podpořit:
Formulář pro dárce:
Za podporu mockrát děkujeme, Vaše porodní bába Jaňula

Cílem Unie porodních asistentek je:
  • Poskytovat profesní podporu porodním asistentkám
  • Vytvářet zázemí pro studentky porodní asistence
  • Propagovat práci porodních asistentek směrem k veřejnosti
  • Poskytovat informace a podporu rodičům
UNIPA je členskou organizací České ženské lobby (ČŽL) a Asociace veřejně prospěšných organizací(AVPO).

--
Bc. Jana Riedlová
porodní asistentka
Tel. 724368665

Dečka na procvičování jemné motoriky

4. května 2013 v 10:39 | Jana |  Galerie vašich výrobků :-)
Ve čtvrtek na mě čekala v mejlech čekama krásná zpráva od paní Jany. Která inspirována článkem o jemné motorice ušila pro svou dcerku krásnou hrací dečku :-)
Pro všechny zpracovala fotonávod na svůj blog KLIK SEM Smějící se nebo na fotku :-)Mini plenka pro BKM

2. května 2013 v 10:04 Bezplenková Komunikační Metoda BKM
A jak se věci dějí- jen jsme začali bezplenkovat- začali jste mě oslovovat se zájmem o "rychloflísky" a "rychloprdky" :-)

První, vlastně druhé letošní miniplenky- rychloplenky na přání Usmívající se

s na třetiny poskládanou čtvercovkou...Foto pro vás-velikost v akci - výhoda spousty dětí Smějící se
od 2 měsíčního miminka přes dvouletou Marušku po čtyřletého Jendu :-)

Používání naprosto jednoduché- stačí provléct nebo zaháknout "chobot" páskem. Savá plenka sama pěkně drží.
Tyhle plenky jsou unikát- šiju je jen já a na Fleru Květuška- Vitruba, která si je koupila minulý rok pro Toníka a vyhovovaly jí tolik, že je začala také šít :-) ta si s nima vyhraje- najdete u ní plenečky i jako pejsky a pod Mrkající nově i klasiku miniplenku v pase s gumičkou.

BKM se Světlankou

2. května 2013 v 9:17 Bezplenková Komunikační Metoda BKM
O bezplenkové metodě jsem se dozvěděla pře dvěma lety, když se narodily holky, velice mě oslovila a nadchla , ale nepovedlo se nám to- chvíli mě to mrzelo...než mi došlo, že nic se neděje náhodou- nebýt holek, asi bych plenkování tolik nevychytala, dříve jsem látkovala s tím co bylo na trhu až na Jeníka jsem začala šít první plenky...:-)

Teď se Světlankou se nám bezplenkování daří- juchů :-) myslím, že je to hodně tím, že jsme začali hned 3. den po porodu, kdy naše pouto bylo opravdu intenzivní (s holkama jsem to zkoušela až asi ve dvou-třech měsících)
Nyní jsou Světlance 2 měsíce- bezplenkujem na "půl úvazku"- suchou plenku celý den jsme měli jen jednou, ale i takhle nám to vyhovuje na Světlance je vidět jak je spokojená a mě to dělá ohromnou radost + ještě nemusím řešit pokakané plenky Mrkající
Bezplenkujeme s naším "modelem" plenky (oproti čínské s gumičkou v pase pěkně drží a jsem s ní moc spokojená) a střídám s klasickýma plínečkama- převážně tedy AIO a kapsovky.
Jak na BKM...?
Na netu je dnes informací hodně, když se však člověk zamyslí, tak v podstatě nic číst nemusí- stačí sledovat své tělo :-)
Kdy se nám chce na záchod?- když se vyspíme a když se najíme.
S miminkama je to stejné... takže když se Světlanka vyspinká dám jí vyčůrat (většinou:-), pak nakojíme a po kojení jí dám znovu vyčůrat- to se většinou i vyprdí :-) vždycky si jí vezmu do "kolíbky-klubíčka" nad kyblíček

Miska pro bezplenkovou komunikační metodu

trošku počůrané plenky máme za den tak tři, v noci jak kdy- někdy jsem "mrtvá" a jsem ráda, že vstanu na kojení tak má počůranou a jindy máme do rána sucho. S ranním kakáním Svět čeká až jí dám na kyblík, když bych chtěla spát, tak mě nenechá a pokníkává dokud se neproberu a nedám jí na kyblík Usmívající se
Jsou dny, kdy jsme rozhozené/rozladěné, většinou návštěvy u nás doma , jak se "rozhodí každodenní klid na kojení a kadění + každej "to" chce vidět- nejlépe nahrát a vyfotit :-)- to se Světlance vůbec nelíbí a vždycky se šprajce- není to přece žádná cvičená opice- že jo ÚžasnýMlčící pak se musíme zase domluvit, když se snažím jí dávat na kyblík bez domluvy, tak se nedaří- většinou jí držím nad kyblíkem- ona nic a jen jí sundám tak mě- v lepším případě plenku počůrá :-)
BKM mohu všem jen doporučit. :-) ♥
Jo, abych nezapoměla, kyblík (stejný jako mají na Bráně k dětem) jsem koupila v Kauflandu za 59 Kč Mrkající

Rozhovor s M. Odentem

2. května 2013 v 0:56 Co nás zajímá o porodech, dětech,zdraví, světě...
Krásný rozhovor s panem Odentem "bojovníkem" za návrat porodu ženám, autorem knihy Znovuzrozený porod

Obálka titulu Znovuzrozený porod

Narodil se v roce 1930. Vystudoval chirurgii, gynekologii a porodnictví na lékařské fakultě univerzity v Paříži. V období let 1962 až 1986 vedl a zcela změnil porodnické oddělení malé nemocnice v městečku Pithiviers v severní Francii. Jeho celoživotním cílem se stal boj proti současnému medicínskému vedení porodů a snaha o jeho navrácení do rukou žen. Od roku 1990 žije v Londýně a přednáší po celém světě. Publikoval více jak třicet vědeckých prací a jedenáct knih přeložených do více než dvaceti světových jazyků. Hostem Před půlnocí bude světoznámý francouzský lékař a porodník Michel Odent.

Přehrát video