Únor 2013

Aktuality z domova :-)

24. února 2013 v 14:34 Co se děje u nás :-)
Miminko už klepe na dveře- termín máme právě dnes :-)

Milé mamky, kdybych se neozývala- rozhodně na vás neprdim, ale mám zrovna jiné starosti a ráda odpovím, střihy rozešlu, objednávky přijmu atp v nejbližšším možném termínu :-)


Kočárek

16. února 2013 v 11:47 Moje neplenková tvorba :-)
KOnečně jsem vyšperkovala kočárek pro naší Světlanku a splnila si tak malé pohádkové přání :-)
Inspirací mi byla therezička- pohled na její kočárky je pastva pro oči :-)
Já se jala upravovat klasickou libertu- můj nejoblíbenější kočár- prostorný, lehký, snadno složitelný a jednoduchý na údržbu , mužík mi ho "vytunil" o kolečka a madlo z moderního kočárku- tím mi celý kočárek zvýšil-jsem vysoká a běžné kočáry jsou mi nízké - madlo zvedám jak nejvýš jde.
Libertu používáme na prochajdy do lesa, nebo po vesnici, se Světlankou pojede i do města Mrkající v takovéhle úpravě mi snad mamka nebude říkat, že děláme ostudu Smějící sePetice proti registracci Mifegine (RU 486)

14. února 2013 v 13:00 Co nás zajímá o porodech, dětech,zdraví, světě...
Svět je dnes skutečně naruby :-( v hojnosti a dostatku všeo se u nás ve velkém zabíjejí nevinné děti- cápu, že někdy je situace maminky velmi těžká- pro takové situace člověk má pochopení, ale
aby se z potratu stala všem dostupná samozřejmost to mi přijde vysloveně jako hazard ze životy.....


Zde je petice proti potratové pilulce Mifegine, která umožňuje usmrcení dítěte do 63. týdne těhotenství! Doporučuji si článek přečíst- myslím, že není od věci být v obraze a i třeba vyjádřit svůj názor.

Níže pár obrázků k potratům- PRO SILNÉ NÁTURY!

Ze života- proč jít v těhu k zubaři...

14. února 2013 v 11:40 Co se děje u nás :-)
Jelikož jsem lajdák na doktory, tak jsem pěkně zanedbala prohlídku zubů v těhotenství- odkládala odkláda až není kam....za týden máme termín porodu a mě minulý víkend přepadla bolest zubu :-/ au au au ....myslíte, že je jednoduché dnes sehnat na honem zubaře? Vůbec ne - ještě , že má člověk známé- známý mě protlačil ke kamarádovi zubaři- který se ovšem bál mi milou osmičku vzhledem k pokročilému stavu těhotenství vytrhnout , tak mi jí jen obvrtal, a propíchl váček- vše pěkně zaživa- dnes jsem druhý den po ošetření a vůbec mi nepřijde, že by váček propíchl a mám pocit, že veškerá bolest byla zbytečná .... což samo byla a je, kdybych šla v čas nic z toho by se nestalo, ale co- zoubek je zanícen stále k tomu ještě otevřenej .... doufám, že při porodu se tělo bude zabývat raději porodními bolestmi a na zub zapomene....

A proč tedy jít v těhotenství včas k zubaři ?

1.)
!!! ZÁNĚT V TĚLE MŮŽE PŘEDČASNĚ SPUSTIT POROD !!!

2.)
Při akutní bolesti se může dr bát použít lokální anestezii, byť na dítko nemá vliv a vy nejste v pozici mu k tomu něco říkat, protože jste ta, co něco zanedbala a on se tím musí zabývat.

MAMINKY- snad vám má zkušenost bude užitečná- a půjdete včas k zubaři Usmívající se

Představuji nové kolekce :-)

14. února 2013 v 11:22 Látkové plenky
K dnešní dopolední svačině jdu představit nové kolekce plíneček :), ze kterých jsem naprosto unešená :-)
"Bříšková-Světlančina" kombinace malinového, čokoládového a přírodního kojo plyše- bavlna, bambus, uvnitř bambusový flís nebo biobavlněný beránek- pro mě - strhující objev poslední doby :-)))universální zelená kolekce uvnitř s bambusem


no a další universální favoritka panterka- vnější látka velmi kvalitní wendy interlok :-)


Obědnávat můžete mejlem - janak.eva@email.cz - nebo na fleru - při objednání přes email stále platí cena bez provize fleru- tedy o 11% levnější Mrkající

Jak vzniká RECY plenka :-) tak trochu návod :-)

1. února 2013 v 20:55 Fotonávody- šití
Než se ze starého ručníku, trička, tepláků, mikiny a pod stanou plenečky- je třeba si vše pěkně ošahat a vybrat ty, které JSOU PŘÍRODNÍ- u savých plen žádný polyester, silon a pod,vytřídit ty pevnější, aby vydržely nápor praní a častého používání :-)


Recy plenky balíček pro Danču

1. února 2013 v 19:39 Recy plenky šetří naše korunky- galerie
Další řada parádních plíneček z řady RECY :-)
Opět jsme kombinovali staré vyřazené, nové nepoužívané s nepromokavýma PULama, jako u balíčku pro Therezičku

Použité materiály- velurové hnědé tepláky, vyřazené ručníky, bílé froté , flanel a PULy