Duben 2012

Kloboučkování :-)

28. dubna 2012 v 18:16 Foto galerie
Dnes jsem byla na vážkách...hledat kloboučky na půdě? nebo ušít holkám kloboučky, ze kterých budu mít dvojí radost...první ze zkoušení a šití a druhou jako jim to sluší :-) jasně, že vyhrálo šití :-D
A tady jsou naše kloboučky :-)
Lentilková tyrkyska :-)

21. dubna 2012 v 12:34 Foto galerie
Jedna z posledních parádních plíneček uvnitř výjmečně nečeský suedeclockt- tenčí než flís- též zajišťující zadeček v suchu :-)
Jednovelikostní od narození po nočník, štíhlá- dělá malý zadeček.:-)
Plenku si můžete objednat i emailem s 10% slevou oproti Fleru :-) cena této plenky je 280Kč bez savého jádra, můžete si jí vycpat čímkoli savé jádro samozřejmě lze též přiobjednat.
Pro Lukáška

17. dubna 2012 v 10:07 | Eva |  Recy plenky šetří naše korunky- galerie
Recy na přání :-)
Použití materiály- froté ručník, rukáv z županu (samo bílý nebarvící :), žebro rolák, úplet oboulíc -tričko se stojáčkem, polštář z vhězdného povlečení. Z toho mi vyšly tři plenky i s všitýma vkládačkama. :-)


na zadeček vyčel měsíek :-)


Taška na plenky

14. dubna 2012 v 18:27 | Eva |  Látkové plenky
Včera jsem začala šít pytel na plenky a nakonec jsem dala vzniknout tašce... zapnání pěkně na zip aby všechno plenkové aroma zůstalo pěkně v tašce. A dost velké, aby zvládla zajistit plenky třeba i na dlouhém výletě- našich se vejde 8-10.
A tady fotečky :-)V TÝDNU OPRAVDOVÝCH PLEN SEDĚT DOMA NEBUDEM :-)

8. dubna 2012 v 18:24 | Eva |  Akce :-)

Původně jsem měla v plánu uspořádat akci v Jindřichově Hradci, Včelnici a Kamenici, to jsem však přecenila své časové možnosti a měly to být akce pod širým nebem, však počasí se nechce moc spolupracovat tak budem v knihovně- pěkně v teplíčku :-)

Kváskový chléb

2. dubna 2012 v 12:30 | Eva |  Recepty
Jako už jsem psala v poslední době mě uchvátil kváskový chléb, podrobný postup i video návod najdete u Kláry na kopci.

Na tento chléb jsem použila cca 400-500g žitného kvasu (tak třetina zavařovací sklenice kvásku, 400g žitné mouky a trochu teplé vody) a s přisýpáním tak 900g hladké mouky., hrstičku kmínu a lžíci a půl soli,
kvas jsem si připravila před spaním a dala do lednice, ráno se šel nastartovat do tepla ke kamnům tak na 2 hod, když byl pěkně "nabublaný" přidala jsem ho k 800g mouky a poustila do poctivého propracovávání- a to je důležité opravdu půl hodiny se těstu věnovat a hnětat a hnětat- peču přesně podle Kláry, jen ještě přidávám hrneček v vodou, kterou tak v půli pečení chléb potírám.
Trouba mi peče jen zespod,proto světlá barvička chlebíčka. Až si dáme do kuchyně sporáček na dřevo tak to bude taky jiné Mrkající


100% originální podlaha :-)

1. dubna 2012 v 10:42 | Eva |  Moje neplenková tvorba :-)
Koukáte na divné pozadí fotek s dětmi říkáte si co to tam je?....další z mého řádění doma Smějící se- naštěstí mám muže, co mě v řádění podporuje :-)

Vítejte- to je naše kuchyně :-)


Za roh nefotim, nemám umytý nádobí Rozpačitý

naše chaloupka je maličká, takže sporáček vystřídal šicí stolek....