V plenkách už se vyznám ;-)

24. února 2012 v 22:34 |  Látkové plenky
Na trhu je dnes nepřeberné množství plenek a je dosti těžké se v tom vyznat...Vzpomínám jak jsem seděla u počítače- pročítala kolik čeho, z čeho, co je nejlepší- čemu věřit - byla jsem naprosto zmatená a docela mě to i odrazovalo a říkla jsem si, že zůstanu u klasiky... nakonec mi to nedalo a vrhla jsem se do plínek po hlavě a začal kolotoč zkoušení, zkoumání, šití, vymýšlení, stopování a sledování kolik která plína vydrží, přicházely další nápady- zkoušky materiálů, pročítání diskuzí a dotazů.... Teď už si přijdu jako profík Smějící se A konečně se taky dostávám k foto ukákám a komentářům opravdu ze zkušenosti a ne někde vyčtených a bez testování tlumočených :-)
VELIKOSTNÍ - plenky jedné velikosti- S,M,nebo L
JEDNOVELIKOSTNÍ- od narození po nočník- jedna plenka vám stačí na celé plenkové období- její velikost se upravuje sepnutím předních patentek nebo přehybem. Zmenšení sepnutím je vidět na fotečce...

zmenšování sepnutím patentek


DRUHY PLEN:
SVRCHNÍ KALHOTKY ty se používají na překrytí savé plenky, aby nenavlhlo oblečení.Je důležité oblékat tak, aby savá plenka nikde nevykukovala. Zase je jich více druhů- já se budu držet jednoduchého rozdělení...


svchňáčky vel M


PUL - polyuretanové- dnes nejběžnější svrchňáčky (když nepočítám igeliťákový, který nedoporučuju) jsou ušity ze zalaminovaného úpletu.Jsou paropropustné. Do výbaičky jich nepotřebujeme moc - 3 -5 víc mi přijde zbytečné....nemění se po každém přebalení, po vyprání jsou hned suché.


svrchňáčky jednovelikostní


VLŇÁČKY - nejpřírodnější varianta- pletené ze speciální vlny, nebo šité z merino svrchňáčky... Moc se mi tomu nechtělo věřit, ale skutečně se čistí samy :-) jsem s nima maximálně spokojená, Evička je náchylná na opruzeninky- jak PULový plenky střídám s vlňáčkama a flísáčkama má zadeček stále zdravý :-)


vlňáčky


FLÍSÁČKY - flís je voděodpudivý materiál - oděv chrání, pokožka dýchá - jako u vlňáčků- jen s tím rozdílem, že flísáčky pereme normálně, jsou hnedle suché a na trhu je jich velice pestrá nabídkaani nejsou drahé.... Doporučují se ne noc. to se nám neosvědčilo, ani u vlňáčků- téměř vždy provlhly,ráda je holkám dávám přes den, kdy vím, že budu za pár hodin (3-4) přebalovat.


flísáčky


SAVÉ PLENKY:

ČTVERCOVÉ- klasické plenky, nebo vícevrstvé. Při péči o miminko mají nezastoupitelnou roli ať látkujeme či ne. Balení do čtverců má jednu veeeelikou výhodu- a to je rychlé schnutí a nízké pořizovací náklady- ale i nevýhodu- je s nimi větší práce- perou se na vyšší stupeň, musí se namáčet a máchat, pro miminka je lepší je žehlit. Toto zase říkám ze zkušenosti- Aničku Jiříka a Jendu (toho z části) jsem balila do čtvercovek- moderní plenky jsem objevila až teď a maximálně si je užívám :-)

KALHOTKOVÉ -na tyto plenky se dávají svrchní kalhotky. Na pohled vypadají jako papírové plenky- nebo kalhotky- skýtají velice jednoduché používání,údržbu a spolehlivost- nevýhodou je delší schnutí- to se řeší přidáváním vkládacích plen- já je rovnou všívám, což usnadňuje věšení, zaklízení i oblékání, často se dělají vkládačky nacvakávací. Vhodné materiály- froté- bavlněné, bambusové, bambus/konopí, bambus/len, velur a různé úplety- rozhodně ne flís- ten nesaje a píšu to pro to, že jsem našla na aukru savé plenky z flísu- to je blbost- jen chce někdo vydělat...


savá plenky bavlněný úplet + bavl. froté


vnitřek savé s flís-bambus/len


VKLÁDAČKY - to jsou vícevrstvé pruhy které se přidávají na zvýšení savost kalhotkových, kapsových nebo AIO plen.


vkládací plenky šedé bambus/len , béžové bambus/konopí


KAPSOVÉ PLENKY - na tyto plenky se nedávají svrchní kalhotky, použití je velice komfortní,oblékají se podobně jako jednorázové plenky, vypadají báječně a zase jako u všech plen skýtají velký výběr materiálů ze kterých je člověk též zmaten.... vrchní vrstva je s PUL zátěrem, na kontakt s pokožkou se používá - Flís či suedeclockt- v těchto děťátko necítí vlhkost, nebo velur, froté a pod- v tom cítí vlhkost. Plní se vždy nějakým otvorem- buď v zadu nebo ve předu.


kapsová plenka uvnitř flís pro suchý zadeček


otvor pro vycpání plenky.

AIO VŠE V JEDNOM - naprosto nejjednoduší použití vlastně jako prací pemprska- nepoužívají se žádné svrchní kalhotky, nikde se nic necpe... prostě pohoda- luxus do města, k lékaři na návštěvy ale i pro domácí pohodlíčko.:-)

AIO - vše v jednom.


AIO s bambusovým velurem uvnitř.


AIO s obrázkovým flaušem uvnitř.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama