Únor 2012

V plenkách už se vyznám ;-)

24. února 2012 v 22:34 Látkové plenky
Na trhu je dnes nepřeberné množství plenek a je dosti těžké se v tom vyznat...Vzpomínám jak jsem seděla u počítače- pročítala kolik čeho, z čeho, co je nejlepší- čemu věřit - byla jsem naprosto zmatená a docela mě to i odrazovalo a říkla jsem si, že zůstanu u klasiky... nakonec mi to nedalo a vrhla jsem se do plínek po hlavě a začal kolotoč zkoušení, zkoumání, šití, vymýšlení, stopování a sledování kolik která plína vydrží, přicházely další nápady- zkoušky materiálů, pročítání diskuzí a dotazů.... Teď už si přijdu jako profík Smějící se A konečně se taky dostávám k foto ukákám a komentářům opravdu ze zkušenosti a ne někde vyčtených a bez testování tlumočených :-)
VELIKOSTNÍ - plenky jedné velikosti- S,M,nebo L
JEDNOVELIKOSTNÍ- od narození po nočník- jedna plenka vám stačí na celé plenkové období- její velikost se upravuje sepnutím předních patentek nebo přehybem. Zmenšení sepnutím je vidět na fotečce...

zmenšování sepnutím patentek


DRUHY PLEN:

Pro mou princeznu :-)

15. února 2012 v 14:38 Dětičky
Anička s holkama z družiny chystají na besídku tanec princezen a to si zaslouží spestření princeznovského šatníku :-)
Anička je nadšená :-) - já taky dětská radost je báječná ♥


Střihy nemám- šiju od oka- jestli se do něčeho podobného chcete pustit- NENÍ TO NIC TĚŽKÉHO - podle tílka nebo trička střihnete vršek, změříte od pasu dolu délku sukně a spodniček, přidáte na záložky a hurá do šití... Spodničky jsou vlastně dvě hodně bohaté záclonové sukně.Pak už je to otázka nazdobení- kanýry, mašličky, korálky- co vás napadne- anička už odtahala tolik šatů- výhoda vesnice- stále je to princezna nebo víla- běhá jen v šatech- tepláky jí jen zabírají místo ve skříňce a nosí je za trest :-)

Vlňáčkové zkušenosti

1. února 2012 v 12:25 Poradna a šití na přání
Jsem nadšená :) vlňáčky stále voní vlnou, skutečně není třeba je prát- zní to neuvěřitelně, opravdu se čistí samy.
S provlháním mi přijdou stejné jako flísáčky z vysokogramážního flísu na dvojato.

A- kluci už se hádaj- pokračování příště :-)

Vlňáčky od Ivušky :-)

1. února 2012 v 12:21 | Eva |  Látkové plenky
Minulý týden nám dorazily vlňáčky od IvyII z Fleru, tak se můžete těšit na naše zkušenosti :-)
Zatím fotečka na modelce Marušce:-)
Reci župánkové :-)

1. února 2012 v 12:20 Recy plenky šetří naše korunky- galerie
Nedavno mi udělaly ohromnou radost županové froťáčky. Hrozně ráda recikluji a dávám starému materiálu nový rozměr a možnost využití - u plenek mě to těší o to víc :-) šetříme planetu i peněženku fakt efektivmě :-)
Tyhle plenečky jsou šité na zakázku pro pani Šárku :-)
Jeden župan vyšel na dvě plenky s všitýma vkládačkama+ dvě krátké třívrstvé + jedna dlouhá třívrstvá a ještě zbylo na ubrousky na zadeček :-)
Pro představu ceny věcí reci :-) u mě-
tohle vše bylo za necelých 350Kč :-)