Fakta- očkování proti rakovině děložního čípku

3. října 2011 v 3:11 |  Co nás zajímá o porodech, dětech,zdraví, světě...
Zase jsem zkejsla do noci u počítače-před vypnutím mě napadlo mrknout na mejly, tam čekala šokující zpráva od Iris.
Než dáte svou dceru očkovat, přečtěte si jiné informace než reklamní letáčky- nezapomínejte, že zdraví/nemoci jsou velkej bynys :-( kde se točí spousta peběz a nezáleží na člověku.Více se dočtete zde.

Úvod
Manažeři firmy Merck podporovaní ve svém úsilí mnoha lékaři se snaží přesvědčit matky, aby daly své dcery očkovat vakcínou proti lidskému papiloma viru (HPV) nazvanou Gardasil, v EU se užívá i název Silgard. Reklamy na tuto vakcínu se šíří v časopisech i billboardech. Je inzerována jako vakcína, která ochrání dívky a mladé ženy ve věku 9-26 let před vznikem rakoviny děložního čípku a bradavicemi na pohlavním ústrojí (condylomata accuminata). Matky přijímají tuto možnost pro své dcery s nadšením.


Již za prvních 15 měsíců po zavedení Gardasilu dostala vláda 3 461 hlášení o vedlejších účincích. Mezi nimi byl uvedený GBS, ztráta vědomí, paralýza, křeče, otoky, bolesti na hrudi, problémy s dechem, nepravidelnosti srdeční činnosti, selhání ledvin, vyrážky, zvracení, potraty, narušení menstruačního cyklu, trvalé zvracení. Stovky dívek a mladých žen musely být hospitalizovány.

Studie o účinnosti Gardasilu
Velkou studii o účincích Gardasilu publikoval časopis British Medical Journal. Švédští lékaři a badatelé sledovali 17 622 žen ve věku 16-26 let od prosince 2001 do května 2003.
Závěry této studie, na které se podílelo asi 37 autorů z 26 institucí se jeví jako velmi přesvědčivé a pozitivní. Trochu překvapující je to, že v celé rozsáhlé studii tak velkého souboru žen není ani jedna věta o pozorovaných vedlejších účincích. Tuto studii sponzorovaly firmy Merk a GlaxoSmithKline.

Velký klinický test s Gardasilem probíhal v Indii. Protože v průběhu jiných klinických testů zemřelo za devět měsíců roku 2009 309 osob, ve skupině mladých děvčat očkovaných Gardasilem zemřely čtyři a 120 dalších trpí vážnými zdravotními potížemi od bolestí hlavy, poškození žaludku, epilepsií a předčasným přechodem, zakázala vláda Indie na jaře 2010 pokračování klinických testů s Gardasilem v jejich zemi. Na světlo se tak dostává to, že děti a mládež v Indii slouží velmi často jako subjekty různých studií k testování vakcín nebo léků. Farmaceutické koncerny porušují nejenom zásady lékařské etiky ale i lidská práva a práva dítěte.

Závěr
Přes předpokládané pozitivní účinky Gardasilu jsou vedlejší nepříznivé reakce tak vážné, že by neměly být přehlíženy ani zatajovány. Každá matka, která se rozhoduje o očkování své dcery s úmyslem ochránit její zdraví by měla být informována o možných komplikacích, byť je jejich incidence v oficiální interpretaci minimální.
A moje osobní doporučení? Pokud milujete svoje dítě, naučte ho včas bezpečnému sexu a hygieně, ale nedávejte ho očkovat Gardasilem. Gardasil označují experti v USA za nejnebezpečnější vakcínu, která je v současné době aplikována lidem a jeho aplikaci těhotným ženám za nebezpečný experiment s nedozírnými následky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama