Proč látkovky ? ♥

22. srpna 2011 v 18:12

Děťátko stráví v plence přibližně první dva roky přes 700 dní. Volba plenky je důležité rozhodnutí, proto bych vám ráda přiblížila moderní látkové plenky. Proč jsem sama zvolila látkové plenky? ...

* Přírodní prodyšné materiály.
* Ekologie. Jedno plenkovací období = 1 tuna těžko odbouratelného odpadu.

* Složení jednorázových plen: Pro ochranu prádla je v plence nepropustný polyethylen, vnitřek je tvořen savým jádrem z buničiny, pro zvýšení nasákavosti je přidám gelový superabsorbér polyakrylát sodný, nejspodnější vrstvu tvoří propustný polypropylen. Polyethylen i polypropylen patří mezi plasty, polyethylen je vlastně mikrotenový sáček...může kůže dýchat přes mikroten jak tvrdí výrobci?Gelový superabsorbér taky nic moc- uvádí se, že kontakt polyakrylátu sodného s kůží může vyvolat podráždění, mokvání, horečku. V r. 1985 se přestal používat při výrobě tamponů jakožto zdroj toxického stafylokokového šoku. V r. 2000 proběhla v Anglii odborná analýza 5 nejznámějších typů jednorázových plenek, v každém z nich bylo objeveno stopové množství tributyl cínu, toxické organokovové chemikálii, která působí škodlivě na nervový a hormonální systém. Množství bylo sice malé a možná i tato chemikálie v takovém minimálním množství není škodlivá, ale jestliže má dítko na sobě plenku 24 hodin po 2 roky, je vystaveno působení této látky nakonec déle než povoluje limit WHO (Světová zdravotnická organizace).A další studie taky r. 2000 z Německa prokázala špatný vliv na vývoj spermií- něco na tom bude- neplodnost je dnes velký problém.(čerpáno z branakdetem.cz stojí za nakouknutí :-)

* Úspora financí- dva roky v papírových plenkách vyjdou na 14- 20 tisíc + neustále plná popelnice/látkové plenky 6-10 tisíc i s praním, když si plpenky ušijeme sami, zpracujeme nepoužívané ručníky, trička, šaty, povlečení, tak nás plenková výbava vyjde na pár korun.:-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Walko Walko | Web | 16. srpna 2012 v 19:25 | Reagovat

To nemá chybu.

2 Žaneta Žaneta | Web | 12. ledna 2014 v 17:47 | Reagovat

Tady se mi líbí... ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama