Srpen 2011

Bylinkové mýdlo ♥

30. srpna 2011 v 23:03 Bylinky na každý den
Přírodní, vlastnoručně vyrobené mýdlo je praktická věc, ale i milý dáreček.Mýdel je mnoho druhů, několik jsem jich už vyzkoušela a u tohohle receptu jsem zůstala :-)
Na výrobu mýdla nepotřebujeme žádné extra věci, vystačíme s tím, co je v prakticky každé domácnosti.
Větší hrnec, stará vařečka, zavařovací sklenice a nějaká krabička, nebo bábovička jako forma.


Základem bylinného mýdla je čerstvé ještě měké jádrové mýdlo, které si koupíme nebo vyrobíme -


Celozrnné rohlíčky

28. srpna 2011 v 21:56 Recepty
Rohlíčky z tohohle těsta jsou naprosto ojedinělé, nevím jak je popsat, mohu jen doporučit :-)
Zrcadlo mušle

27. srpna 2011 v 13:05 Moje neplenková tvorba :-)
Kdo je na světě nejkrásnější :-) ?
Miluju střepy a tvorbu z nich, dnes jsem dokončila zrcadlo....
Je zajímavé zrcadlo nafotit tak, abych tam nebyla vidět ... :-)Modelína ♥

26. srpna 2011 v 16:36 Co vyrábíme-děti
Potřebujete zabavit děti - dejte jim modelínu :-))
Malá ukázka dnešního tvořeníčka.

Od Andrejky

26. srpna 2011 v 15:20 Galerie vašich výrobků :-)
Parádní nápad na plenkové kalhotky od Andrejky... :-) Ušila je z froté s PUL zátěrem, poslala fotečku i reference, obavy z provlhání byly zbytečné, plenka pěkně drží a je příjemná na dotek :-) a podstatně lacinější než klasické PUL kalhotky.
Dokonce plenečku ozdobila barvami na textil :-))
Proč látkovky ? ♥

22. srpna 2011 v 18:12

Děťátko stráví v plence přibližně první dva roky přes 700 dní. Volba plenky je důležité rozhodnutí, proto bych vám ráda přiblížila moderní látkové plenky. Proč jsem sama zvolila látkové plenky? ...

* Přírodní prodyšné materiály.


Zakázaný všelék

21. srpna 2011 v 1:59 Co nás zajímá o porodech, dětech,zdraví, světě...
Dokumentární film Útěk před lékem vznikl v roce 2008. Pojednává o znovuobjevení konopí, jako léku na rakovinu a mnoho dalších potíží, Rickem Simpsonem. Po vážném zranění hlavy v roce 1997, Rick Simpson nalezl úlevu v jeho zdravotním stavu pomocí léčivého konopného oleje. V situaci, kdy konvenční medicína si nevěděla rady a vedlejší účinky léků byli čím dál tím nesnesitelnější. Když zjistil, že jeho konopné oleje (s vysokou koncentrací THC) vyléčí rakovinu a jiné nemoci, snažil se podělit se o tento poznatek s co největším počtem lidí a zdarma jim pomáhal v boji s jejich chorobami. Dále se o těchto úspěších snažil spravit úřady a lékařskou obec. Když se tento příběh objevil na veřejnosti, dlouhá ruka zákona ho obvinila z držení a obchodování s marihuanou.
Nemám co dodat- snad jen ze života- ekzém, cukrovková noha, alzhaimrova choroba, hemeroidy.Janky kamarádka se léčila na rakovinu kůže, Jana jí naordinovala konopnou mast, po čase na kontrole doktor nevěřil svým očím- rakovina nikde!!! Kontaktoval janu a začal odebírat pro své pacienty tuto mast, ryziko je veliké, ale zdraví lidí je mu přednější.
Neuvěřitelné- že? Taky jsem potkala jednu lékařku, která mně žádala o mast pro svého malého pacienta-nakonec si to však rozmyslela- kdyby někdo něco řek... tenhle systém je tak hroznej! Určitě si udělejte chvilku a na video se podívejte :-)

Pro Karkulku ♥

18. srpna 2011 v 12:39 Foto galerie
Aby bylo vidět, že krásné plenečky nemusíte vyvtářet jen z disainových materiálů, přidávám do fotogalerie.
Tento jedinečný, originílní kousek ušitý z bambusového flísu a zástěry :-))
Zavařování není historie

18. srpna 2011 v 11:38 Recepty
V dnešní době supermarketů a plných regálů všeho nač si jen vzpomeneme, možná jsou domácí kompoty přežitek doby minulé. Já jsem ráda stromódní a když mám možnost- zavařuji :-) Proč a jak na dobrou přesnídávku se dočtete dále :-))


♥Plenka co dům dal ♥ vylepšená+ fotonávod

14. srpna 2011 v 19:07 | Eva |  Fotonávody- šití
Původní reci plenka vznikla jako taková nouzovka, ale nedalo mi to a neustále vylepšuji :-) Chtěla bych vyvynout superekonomickou superplenku :-) Tohle je favorit :-))
Dostala jsem se k modelu, který pěkně sedí miminkům i větším dětem :-) takže taková AIO skoro zadarmo.
Mám ráda, když je plenka štíhlá, pěkně elegantní a pohodlná z příjemných materiálů, proto šiji 2 varianty- dení a noční.
Plenka na dnešních obrázkách je vyrobená z šatů, co už nebudeme nosit a froté mikinky.Plenka se zmenšuje jednoduchým přehnutím v předu :-)